Říjen 2012

RECEPT | Čokoládové muffiny

31. října 2012 v 15:16 | Bambulka |  Rady a tipy
V pátek jsem dělala po dlouhé době muffiny. Všem prý chutnali, tak jsem se rozhodla, že vám jsem dám recept. Podle mě je to jednoduché a zvládne to každý. :)


100 věcí co miluju| 3. Čokoláda

30. října 2012 v 14:16 | Bambulka |  Autorka blogu
Další z věcí, které miluji je čokoláda. Hlavně ta, kde jsou oříšky (Jsem hold po mámě :-)

Čokoláda mě dokáže uklidnit, když mám těžkej den, nebo mě něco štve, dokáže mi zvednout náladu. Je to pro mě takový miláček. Dokázala bych jí jíst, klidně i pořád! :D
Víte jak se to říká? Čokoláda je lepší než kluk.. ... ÁÁ dál to už neznám :( :D


JSME ORIGINÁLNÍ | Téma: Trest smrti

29. října 2012 v 14:48 | Bambulka |  JSME ORIGINÁL

Druhé téma bylo TREST SMRTI. Moje otázka zněla: Jste pro nebo proti trestu smrti? A proč.
Vím, že je to asi hodně nepříjemné téma a někdo o tom nechce mluvit a už vůbec psát, tak jsem holkam dala náhradní téma a to bylo na téma MÓDA. Mohly psát o všem co se týká módy. :)

A tady jsou již jejich názory. Pěkné čtení :)

Trest smrti :
Když jsem nad tím přemýšlela, tak z hlediska ekologa mě napadlo jako první, že je to jeden ze způsobů, jak snížit přelidnění planety.
Na tohle téma už jsem několikrát debatovala s přáteli a přemýšlela nad ním. Myslím si, že trest smrti, jak se dneska praktikuje (rychle a bezbolestně) je totálně k ničemu. Když už jsou lidi tak hrozní, že by zasloužili smrt, tak je přece nebudu zabíjet rychle a bezbolestně. Když zabíjí malé dětí nebo desítky či stovky lidí, nezaslouží si zemřít bez bolesti, když oni museli trpět. Takové lidi bych mučila několik desítek let a až kdyby začali prosit o odpuštění, tak bych přestala. Potom bych je ale stejně nenechala zemřít. Poslala bych je pomáhat lidem, aby odčinili, co spáchali. Pomáhali by africkým ženám na poli, nebo učili indické děti,...
Můj názor je poněkud radikální, ale myslím si, že s takovými lidmi by nemělo být slitování.

Móda :
"Já se zajímám o módu." A když tohle někde řeknu všichni myslí na to, co se nosí tady. Ne, to doopravdy nemyslím. Mě se líbí, co se nosí v Asii, hlavně v Korei a Japonsku.
Sice se zajímám o módu, ale nejsem holka, co by se řídila poslední módou. Zvláště ne tou místní. Opravdu se mi nejsou příliš sympatické holky, co módou přímo žijí a když nejsou trendy, jako by nežili.
Nejhorší mi ale přijde to, že většina Čechů (tím doopravdy nemyslím všechny) si myslí, že móda je džíny+triko a k tomu ještě něco pěkného. To si já tedy nemyslím. Většinou se mi věci, co jsou zrovna v módě vůbec nelíbí, př. boty na klínku. To se mi tedy příliš nelíbí.


I'd come for you

28. října 2012 v 14:37 | Bambulka |  KOŠ - to co se jinam nevešlo
Ahoj, omlouvám se za mojí nepřítomnost, ale nějak jsem tento týden prostě nestíhala, já vím, že jsem stím už hrozná :D :) Slibuju, že od zítřka (ách jak to krásné datum 29.10. ááá :D ok klid :D :P ) Tu budou normální články, mám hodně nápadu,takže se to pokusím uskutečnit :P
Dneska jsem obešla AFFS, a je mi to líto, ale nějaké AFFS si mažu.. Mám pro to své důvody.

Dostala jsem moc krásný diplomek od své AFFS blom :) Ještě jednou děkuji.. :)

Za 4dny to vypukne

25. října 2012 v 16:25 | Bambulka |  KOŠ - to co se jinam nevešlo
Ahoj bobánci.. Tenhle týden jsem měla strašně "nabitej" program. Pořád jsem lítala někde venku a neměla jsem pořádně čas na blog. Jsem i za to ráda, že jsem s dala zase dohromady s mojí BF. Poznala jsem diky ní super partu lidí.. Musím to zaklepat, nechci to nějak zaříct, ale jsem za ně ráda.. Vlastně všechny ty lidi z naší "party" jsem znala, ale až do teď jsme se spolu nějak nebavili :)
Jsou to suprový lidi a konečně jsem našla někoho ským si rozumím.. Nikdy bych neřekla, že mi kluk může tak skvěle poradit co se týká jedný věci. Spousta holek to řeší se svojí BF, ale co se týká tohodle, tak si myslím, že v tomhle jsou kluci lepší. Poradí vám víc než vaše BF .. Věřte mi je to tak.. :) Mě se za těch posledních pár dní co chodím s něma ven strašně otevřeli oči.. Hodně věcí jsem do teď přehlížela, ale teď vím že to byla chyba. Dalo by se říct, že za těch skoro (bez 4dnů) 16let jsem konečně šťastná. :) Už nemám ten pocit samoty. Mám kolem sebe super lidi a jsem za ně fakt ráda! :)

29.10.

Kámoška se mě pořád ptá co chci k narozkám, ale já vůbec nevím :D :D Teda vím co chci od Mamky a táty, ale od kámošek nechci nic.. Mě stači jejich přátelství to je pro mě důležitější než nějaký dárek, který stejně pak někam dám a nebudu si ho všímat. :)
Možná se od mamky dočkám taky prstýnku.. Teda ona mi ho slíbila, sestře taky koupila myslím, že k 16 prstýnek... Jsem na ně teď strašně ujetá :DD
Ale ze všeho nejvíce bych si přála konečně tu knížku Italštiny, kterou dostanu stejně asi až na vánoce, takže onoo to je jedno :D

Nejlepší dárek je stejně ten, že jsou všichni zdravý a spokojení. To mi stačí. :)
Nic budu se s váma loučit, zachvilku půjdu asi ven, tak se tu mějte. Pac a pusu

Proč je dobré mít přátele?

23. října 2012 v 14:01 | Bambulka |  Články
- Ten pocit, když znáte někoho, kdo je stejně trefenej jako vy
- Ten pocit, když si rozumíte jak by jste se znali věčnost
- Ten pocit, když jste spolu a máte nekontrovatelný (divný slovo :DD) záchvyty smíchu


Známe se už od školky teda 13let. Za těch 13let se toho stalo hodně. Hodněkrát jsme se pohádaly ,nenáviděli se, pomlouvaly se atd. Ale teď je to úplně jiný (musím to zaklepat!) Sobota tohle všechno změnila. Když si mi volala, abych ti šla naproti do města, že půjdeme po dlouhé době ven, tak jsem chvilku váhala, ale jsem ráda za to, že jsem šla! :)
Úplně jsem zapomněla jaké to s Tebou venku je. Ty naše záchvaty smíchu jsou nezapomenutelný. Hlavně, když jsem ti vysvětlovala, kde je ten most! Jen my víme :D :) Zelí, banán... Víme sví, že? :D
Muži já tě zbožňuju! :D Ty máš bundu tak si kluk ty! :D

JSME ORIGINÁLNÍ | Téma: Podzim

22. října 2012 v 13:48 | Bambulka |  JSME ORIGINÁLPřeji všem dobré odpoledne.
Jako první téma jsem zadala členům klubu,(vlastně členkám) PODZIM. Měly tzv. volou ruku a mohly psát o tom jak vidí podzim,podzim svýma očima, dalo by se říct. :) Psaly o tom jestli pozdim mají rády nebo naopak ne. Jak pozdim vnímají atd. Mohly taky připsat jaké je jejich nejoblíbenější roční období a proč. Mohly také přidat dvě fotky na již zminované téma.
V tomhle klubu jde o to, že každý má ten svůj ORIGINÁLNÍ názor na danou věc. A každý je něčím jiný, ORIGINÁLNÍ.

A teď se můžete kochat tím, jak se členky rozepsaly a jestli podzim mají rády. :) Přeji krásné počtení. :) A členkám klubu děkuji. :)


"Já osobně podzim miluju. Jsem vyloženě podzimní typ. Na podzimu miluju to, jak celá příroda je tak nádherná a hraje barvami. Také je skvělé, že se ochladí a já se můžu navléct do mých oblíbených svetrů a nosit šály, kabátky. Mám ráda chladnější počasí, takže na podzim jsem ve svém živlu.
I když mým nejoblíbenějším obdobím je zima, podzim je u mě na druhém místě. Já osobně nejsem letní typ, protože mi hrozně vadí horko. Takže bych byla nejspokojenější, kdyby se střídal jen podzim a zima" :D

Y


Recenze | Knížka - Můj vysvlečenej deník

21. října 2012 v 12:24 | Bambulka |  Recenze
VAROVÁNÍ!! Nedávejte to číst rodičům, nebo vás už nikam nepustěj.

Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Knížka je o příběhách holek a kluků, ale spíše o holkách a jejích mindrácích, depkách, snech, průserech a tělesnejch šťávách.
Knížka vyšla roku 2008 a napsala jí již zminovaná Johana Rubínová v 17-ti letech jako studentka gymnázia.
Většina knížek je vymyšlených, jak postavy tak i děj, ale tato knížka je se skutečnými příběhy a lidma.Je to vlastně deník 17-ti leté studentky gymnázia, která neměla ani tušení o tom, když si deníka zakládala, že by mohl někdy vyjít. Knížka je fakt podle skutečnosti i lidi v ní jsou skuteční - Kasandra, Káča, Hagrid, Ondřej, Sába..
Knížka má 329 stránek. Kdybych nepočítala ty velký pauzy co jsem měla při čtení, tak jsem knížku měla přečtenou cca za 3 dny. :)
Tuhle knížku určitě doporučuji. Mě se líbila už jen proto,že je podle skutečných událistí. v Knížce jsem tam najdete i nějaký ten obrázek.

Tohle byla jedna z knížek u které jsem fakt vydržela dlouho. Někdy jsem se v těch příběhách i viděla a měla jsem pocit jako bych to taky zažila. Knížka mě fakt chytla za srdce.


Rychlé zprávy

20. října 2012 v 17:41 | Bambulka |  KOŠ - to co se jinam nevešlo
Ahoj, vůbec dneska nestíhám :( Chtěla jsem vám, konečně napsat tu recenzi na tu knížku, ale nestíhám to .. :( Omlouvám, se ale mám toho teď nějak moc :( Dneska snad už konečně obejdu affs, budu se snažit..
Stále mi ještě nepřišel e-mail od pár lidí s klubu.. Máte čas do zítřka. :)

Dám vám tu aspoň krátký text, myslím si že stojí zato si to přečíst :)

19.10.2012

19. října 2012 v 11:02 | Bambulka |  KOŠ - to co se jinam nevešlo
Ahoj, zlata dneska odpoledne, čekejte článek, snad ho stihnu napsat. :) Jinak se omlouvám affs, že jsem neobíhala, škola atdd... Dneska to snad napravím :)
Pak připomínám členům klubu, že ještě někteří mi neposlali odpověď. :P Máte čas myslím, že do 22.10. :)