Listopad 2012

V nouzi poznáš přítele

30. listopadu 2012 v 17:01 | Bambulka |  Články
Přátelé jsou jako andělé, kteří nám pomůžou, když naše křídla zapomenou létat, když naše srdce krvácí. Můžeme jim zavolat třeba o půlnoci, když jste právě na dně z rozchodu nebo hádkou s rodiči..

V nouzi poznáš přítele.
Přítel vám podá pomocnou ruku a pomůže vám se znovu zvednout na nohy, najít sílu a jít dál a bojovat.

Život je boj a bojovat se musí
Na světě není nejdůležitější mít přítele na kterého se vždy můžete spolehnout a můžete mu věřit, ale je nejdůležitější takovým přítelem být. Takovým, který je tady pro někoho druhého ve dne a i v noci.

Přátelství je jedno z nejsilnějších pout. Někdy se přátelství může zvrtnout v lásku nebo nenávist. Někomu přátelství vydrží i po celý život..

Praví přítel pozná slzy i když se směješ.

Není to jen o tom, zajít si s tím druhým na kafe a pokecat, ale je to umění, svěřit se tomu druhému s něčím na co nejsme právě hrdí, za co se stydíme a nebo tomu druhému naopak pomoci. Umět mu říct pravdu svůj názor. Třeba to, že mu ten nový účes vůbec nesluší a že v tom novým kabátku z nejnovější kolekce od toho nejlepšího návrháře vypadá tak o 10kilo těžší než ve skutečnosti je..


Poznali jste někdy někoho kdo vám pomohl se dostat znovu na nohy, když jste byli na dně?
Někoho, kdo byl k vám opravdu upřímný?

Snad pochopíš

30. listopadu 2012 v 11:08 | Bambulka |  Větičky - Motta, Citáty, Poučení
I KDYŽ JE TEN TEXT DLOUHÝ STOJÍ ZATO SI TO PŘEČÍST :)

Jednoho dne si uvědomíš jak je pro tebe důležitá, co všechno by byla schopna pro tebe udělat. Pochopíš jak jí na tobě záleželo, jak tu stále byla pro tebe zatímco ty jsi tu byl pro jiné. Přijdeš nato, že ona byla ta, která si zasloužila to, co si dával vždy jiné. Jednou to přijde, ale v té chvíli už bude pozdě. Bude po všem. Ona tu už pro tebe nebude. Odejde. Daleko od tebe. Někam, kde se nebudete moci vídat. Na místo, na kterém bude s někým jiným. S někým, kdo jí k nohám položí i modré z nebe jen aby se usmívala, jen aby byla šťastná jako nikdy předtím. A v té chvíli pochopíš, že si zůstal sám. Sám mezi všemi falešnými lidmi, mezi kterými nebude nikdo takový jaká byla ona. Osoba, kterou si měl tak strašně rád. Člověk, pro kterého návrat by si udělal cokoliv na světě. No vtom momentě ti dojde, že už se to nezmění. Odešla, a nic / nikdo ti ji nevrátí zpět. Začneš vzpomínat na ty společné chvíle. Chvíle, které by si nejraději zopakoval. Promítl si v hlavě ty momenty když jste se spolu smáli, když jste blbli jak malé děti. To období tvého života, o kterém bys nikdy neřekl, že skončí. Že ti bude jen další vzpomínkou do sbírky. Zůstaneš bezmocně stát a budeš jen poslouchat to ticho, které za sebou nechala. To prázdno, které po ní zůstalo. . . A v té chvíli bude zbytečné přemýšlet o tom, kdo má na tom vinu. Stalo se, nevrátíš to zpět. Uspokojíš se s někým, kdo jí bude podobný. S někým, kdo ti bude připomínat osobu o kterou jsi přišel. Budeš se usmívat, říkat jaký si šťastný, ale v duchu si budeš uvědomovat, že nikdo nebyl, není a nebude jako ona. Osoba kterou si navždy ztratil ...

Na světě je krásně

28. listopadu 2012 v 14:54 | Bambulka |  Větičky - Motta, Citáty, Poučení
Další z mých tvoreb, tuto básničku jsem psala minulý rok. Tak snad se bude líbit :)


Na světě je tak krásně,
Proto znovu skládám básně.
Tohle je jedna z nich,
Na rtech mám znovu smích.
Sluníčko venku krásně svítí,
Jak nádherné je na světě býtí.
Hlavu položím do trávy,
A vidím mráček modravý.
Raduji se z každé maličkosti,
A špatných dnů mám už dosti.
Pozorují motýlí křídla,
Jsou tak osamělá.
Najednou se jejich křídla roztáhnou
A přiletí zamnou.
Jejich malé očka se na mě dívají,
A odletět odmítají.

Čerství vzduch vám pomůže

27. listopadu 2012 v 15:37 | Bambulka |  Větičky - Motta, Citáty, Poučení

There is always this one boy and no matter what he does you just can´t stop loving him.
(Vždycky tu bude ten jeden kluk a nezáleží, co udělá, ty ho prostě nedokážes přestat milovat.)


KLUB JSME ORIGINÁLNÍ | Téma: Život v zahraničí

26. listopadu 2012 v 15:01 | Bambulka |  JSME ORIGINÁL
Každý by se snad někdy chtěl podívat dál než jednodenní výlety po ČR nebo Sloveksku. Chtěl by odjet třeba na týden nebo i měsíce někam do zahraničí ať už do Italie, Chrvatska nebo Londýna a Paříže, ale žít v zahraničí? Takový sen má jen málo, kdo. A mě zajímalo jak to mají členky klubu.

Já osobně bych si chtěla pořídit v Italii, malý domeček s velkou zahradou a jednou se tam přestěhovat mít svojí velkou a šťastnou rodinu, brát si k sobě rodiče na prázdniny.. Je to krásná představa, ale jestli se mi splní, to je ve hvězdách. :)

A teď se jž podívejme jaký mají na to názor holky.

Pěkné čtení :)


Chloé
damselcheetah.blog.cz

Jasně, že bych chtěla žít v zahraničí, ale ne kvůli tomu, že by se mi tu nelíbilo, to ne. Česká republika je krásná a Praha je jedno z nejlepších a nejhezčích měst, která jsem kdy navštívila. Ale žít v zahraničí by pro mne znamenalo jakýsi nový začátek, kdybych se stěhovala teď. Kdybych to brala z hlediska, zda-li bych se někam chtěla přestěhovat a vystudovat, tak ano. Vzhledem k tomu, že se chci uplatnit někde v módní branži (ať už designérka nebo módní návrhářka) myslím si, že v zahraničí je příležitostí více. Takže to beru už i z pracovních poměrů. Navíc si myslím, že určité země platí zaměstnancům lépe než u nás.. :D


Jak to bude dál?

25. listopadu 2012 v 10:23 | Bambulka |  KOŠ - to co se jinam nevešlo
Ráno se probudíte s tím, že jste šťastní, protože den předtím jste byli na akci, kde jsem si to maximálně užili a začali jste žít.. Ale to ještě nevíte co se za ten večer, kdy vy jste se bavili všechno stalo.
Tančíte na diskotéce a odmítáte jednoho kluka za druhým, protože na druhé straně města máte přítele. Popíjite frisko, užívate si večera a tančíte jako o život. Začínate být v náladně, ale i přes to všechno odmítáte ty kluky, kteří by rádi s váma tancovali a flirtovali (nevím jestli to mám napsaný dobře to slovo mi niky moc nešlo :P ) a vy je stále odmítáte, protože milujete někoho jinýho někoho, kdo vám změnil život a donesl do něj lásku a světlo naděje, že všechno není jen černý, ale může to být i krásně barevný. Že život je krásný, když máte po boku někoho, koho milujete a dali by jste za něj ruku do ohně, udělali by jste pro něj cokoli na světě. Nikdy by jste mu neublížili, protože víte jak moc to bolí. Bolí to, když vám někdo vrazí kudlu do zad, přímo do srdce.

Nocí, tmou, bloudí dduše má, prázdná a osamělá. Odchází už s poslední nadějí, že se nevrátí. Odchází už s poslední nadějí, už se nevrátí. Slova jsou jako nůž řežou a bolí, Říkáš "Miluji Tě" tyhle slova bolí dvakrát víc. Nezapomínám na to krásný a je to zvláštní, že chci zapomenout, jen nevím jak.

Nechce se vám žít, nejradši by jste skočili pod vlak a už tu nebyly, snažíte se na to nemyslet a zatínate pěsti, aby jste nebrečeli, ale pak to už nevydržíte a slzy se vám začnou valit z očí jako vodopád, řvete, mlátite a nevíte co máte dělat. Vidí vás při tom vaše sestra a ptá se co se stalo a vy ani nemáte sílu jí to vysvětlit jak to bolí. Tak brečíte ještě víc, protože ta bolest je nepopsatelná a hrozně to bolí, bolí to ještě víc než zlomená ruka, než otřes mozku.. Když se chvilku uklidníte všechno sestře řeknete, když v tom příjde máma a a ptá se taky, vy začnete breřet zase víc, až se nemůžete skoro nadechnout, dusíte se a nemůžete přestat brečet a dech je pryč, schoulíte se na zem a popadáte dech, ale ono to nejde, nejde to přestat zastavit tok těch myšlenek, který vám tak ubližují..

Příjde vám sms od kamaráda, že na vás čeká před barákem, aby vás v tom podržel, zvednete se ze země máma vám utře slzy, a vy odcházíte.. Před domem na vás čeká váš kamarád, sednete do auta a všechno mu řeknete, on vás vyslechne, poradí, utře slzy a vaše myšlenky nachvilku odvede pryč a vy na to nemyslíte a dalo by se říct, že jste na půl šťastní, ale stejně vám to trhá srdce a vy cítíte, že už je rozbité na tolik kousků, že už nemáte pro co žít.. Protože to pro co jste měli žít, vám vrazilo kudlu do srdce.

Bylo to pro vás to nejcennější a nejlepší co jste, kdy mohli potkat, a teď? Co bude dál?
Nedokážete si bez něj představit svůj život, ale na druhou stranu nevíte jestli mu to odpustit nebo ne.. Každý vám říká něco jiného a vy nevíte čemu věřit. Vaše srdce by chtělo být sním, ale bojí se dalšího zklámání, dalšího pádu, bojí se znovu milovat a otevřít se mu.. Bojí se toho, že by to mohl udělat znovu a znovu.. Důvěra je už pryč a vy nevíte co máte dělat. Po večerech nespíte a jen přemýšlíte PROČ??! Proč se to muselo stát.. Proč láska tak strašně moc bolí?

Nemáte na nic náladu na jídlo, pití, psaní prostě na níc. Jen sedíte pouštíte si smutný písničky a slzy vám tečou po tváři. Chtěli by jste se vrátit do toho dne, kdy jste byly opravdu šťastní a už z něho nikdy neodejít. Modlíte se aby to byl jen sen, čekáte, až vám napíše smsku nebo, že se staví a omluví se, ale NIC. Jen ticho a prázdno.


Neodkládej věci na zítra

23. listopadu 2012 v 15:16 | Bambulka |  Články
To co můžete udělat dnes neodkládejte na zítra!! :)

Koukni se na sebe.
Si na začátku svýho života. Přestaň se bát. Nedrž jazyk za zuby. Přestaň se starat o to , co si ostatní myslí. Oblíkej se jak chceš. Říkej si co chceš. Poslouchej hudbu která se ti líbí. Pusť si ji nahlas jak jen to jde a zatancuj si na ní. Jdi se v noci projet a zapomeň na to,že máš druhý den školu. Nečekej na pátek. Žij teď. Udělej to teď. Riskuj.Říkej tajemství. Tenhle život je tvůj. Kdy si hodlaš uvědomit,že si mužeš dělat co jen chceš?


Šťastná nebo Nešťastná láska jaký je v tom rozdíl?

21. listopadu 2012 v 15:44 | Bambulka |  Články
Co si představíte pod pojmem "Nešťastná láska" ??

Začneme Láskou. Co to vlastně ta láska je? Co to láska znamená? Milovat někoho? Mít rád?? Tohle když dáme do sebe tak někdo někoho miluje, a le když mu ten někdo ublíží tak s toho je vznikne nešťastná láska, nebo někoho milujete, ale ten někdo o tom ani neví. Neví že ho milujete nebo, že se vám líbí a pak ta osoba neopětuje vaše city.. Napadá vás ještě něco jiného pod nešťastnou láskou?

Proč si vlastně navzájem všichni tak moc ubližujeme a neopětujeme city druhých?
Láska je taková nemoc u každého z nás má jiné pocity, jiné stádium.. Láska se pořád děli na dvě "skupinky".. U někoho je to ""láska šťastná" a u někoho zase "láska nešťastná".. Může to být taky láska platonická ..
Když je láska nešťastná lidé někdy kvůli ní dělají samé hlouposti. Někdo pak později lituje, ale když je láska šťastná tak se vznášíme v oblacích cítíme ty příjemné motýlky v bříšku a jsme prostě šťastní. Někdy i ten nejšťastnější anděl ztratí svá křídla a spadne na zem do bolestivé reality.


JSME ORIGINÁLNÍ | Téma: Konec světa

19. listopadu 2012 v 14:05 | Bambulka |  JSME ORIGINÁL
Téma pro tento týden jsem zadala "KONEC SVĚTA"
Hodně se o tom teď mluví a tak mě zajímal názor holek..

Pěkné čtení :PEm Age
www.empty--island.blog.cz

Upřímně, hodně lidem se poslední dobou honí hlavou, co se asi stane v to tzv.: osudné datum, co všichni známe a nehodlám ho tu opakovat jako pro blbečky. Dřív jsem se ho strašlivě bála (asi před 3 lety), byla jsem tím posedlá, proto jsem si půjčila knížku od Magdy Wimmer - Proroctví Mayů. Přelouskla jsem ji hned - základní poselství z knihy je jednoduchý - ono datum nemá znamenat konec světa, je to obrat k lepšímu, znovuzrození a návrat do lepších kolejí, abych tak řekla - Amíci si proroctví zestylizovali pro svůj super filmík, OK?
Takže nechci slyšet nic o konci světa. ;)
Magda byla v Mayských osadách a toto jí oni sami řekli.