Falešnost nezná meze aneb věř jenom sama sobě

18. března 2014 v 16:34 | Bambulka |  Články
Občas mám pocit, že v dnešní době jsou tu jen samé falešné kopie lidí, kteří si myslí jak jsou hrozně "in, swag, čarovní" a já nevím co ještě. Je tu plno lidí, kteří se tváří jako "kamarádi" a při vašem zakopnutí a pádu o vás nejeví zájem a najednou nemají čas, ale když chtějí něco oni tak vy musíte hned přiklusat a když nemůžete tak jste hned ti špatní vy..

Ano i s takovýma lidma jsem se za svůj život potkala a řeknu vám, že o takové lidi trácím zájem. Když potřebovali něco oni tak já byla "na telefonu", ale když jsem potřebovala pomoct já, tak už nikdo najednou neměl čas. Proto mám jen jednu svojí nejlepší kamarádku u které vím, že by mě nikdy nezklamala a své problémy svěřuju jen jí. Je dobré mít takového člověka, na kterého se můžete obrátit, když je vám nejhůř, ale zároveň i vy musíte být pro něj oporou a chápat jeho nálady a pocity. Je dobré najít si nějakou tu "vrbu", která vás vždy pochopí vyslechne a chápe vás. Ale pro někoho je těžší být takovou "vrbou" pro ostatní. Jde prostě jen o to, že nesmíte myslet jen na sebe, ale musíte se taky někdy dívat kolem sebe a pomáhat lidem na kterých vám záleží, protože přeci nechcete, aby se trápili.

* "Nesvěřuj se každému, svěřuj se jen jednomu člověku. Tomu, kdo Tě nikdy nezradil a znáš ho už dlouho, protože je možný, že nový přítel by ti mohl vrazit kudlu do zad.."


Pravdou je, že v dnešní době je tu hodně falešných lidí a když vás jednou někdo zklame tak vy se bojíte znovu důvěřovat lidem. Bojíte se, že to zklamání po druhé už nezvládnete tak všechny od sebe odháníte i přesto, že se vám snaží pomoct, ale věřte, že pokud se někdo v takové situaci najde tak je pro vás ten pravý přítel, který vás neopustí ať se stane cokoliv. Bude tu s vámi v dobrém i zlém. Takže si takového člověka važte a nedovolte, aby odešel z vašeho života.

* "Pamatuj, nikdy nelži člověku, na kterém Ti záleží. Protože po té následuje zklamání no a to má trvalé následky. Je to něco co si člověk ponese navždy, na co bohužel nezapomene!"
Na závěr mám pro vás takovou malou radu. Když máte nějaký problém nebojte se to někomu říct. Nesmíte to v sobě dusti, protože si tím ubližujete a pak to bude mít i své následky. Znám to z vlastní zkušenosti a můžu říct, že to není dvakrát příjemné. Vždycky se najde někdo, kdo vám pomůže a dostane vás z toho. Uleví se vám. Někdy ale i stačí, když se z toho trápení vypíšete na nějaký kus papíru.

Vím, že je hodně těžké najít důveru v někom koho skoro ani neznáte, ale kdyby se našel někdo, kdo má nějaký problém a nemá se komu svěřit, tak já jsem tu pro vás vždycky. Můžete mi anonymně napsat třeba e-mail. (najdete ho v menu) Nebudu to nikam vypisovat ani zveřejňovat, ale ráda vám pomůžu nemám ráda, když se lidé trápí. Mrzí mě to a ráda bych jím pomohla, když to bude v mých silách. :)

S láskou vaše
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | Web | 28. března 2014 v 9:40 | Reagovat

nedávno jsem o tom přemýšlela a mám stejný názor jen si myslím že v dnešní době neni nic zvláštního věřit sama sobě a pouze sama sobě

2 LinDa LinDa | Web | 30. března 2014 v 11:45 | Reagovat

Aj ja si myslím, že každý človek potrebuje psychickú oporu. Niekoho kto mu poradí a pomôže v zlých životných situáciách.
Je dobre, že náš najlepšiu kamarátku. Ja mám taktiež len jedného človeka, ktorému hovorím všetko. Ale kamarátok mám viac, len tie sú také, že neudržia jazyk za zubami, alebo sa mi budú smiať, možno čudovať. Ale aj tak ich mám rada :D

3 LadyNectarine LadyNectarine | Web | 12. dubna 2014 v 17:38 | Reagovat

... v dnešní době je to, jak se říká "vo hubu" :D
... nejhlavnější je být upřímný sám k sobě, naslouchat si, mít se rád,... podle mě základní kameny ke spokojenému životu. :)

PS. Jen taková maličkost: - https://www.facebook.com/LadyNectarine
:))

4 Bambulka Bambulka | Web | 13. dubna 2014 v 18:01 | Reagovat

[1]: Přesně tak. :-)

[2]: Každý si to zaslouží někoho takového mít, ale né každému se bohužel poštěstí. :-) Přesně takhle to mám i já s kamarádkama. Někdy prostě něco nemusí vědět zrovna všichni a u ty jedné mám jistotu, že to nepošle dál. :-) Drž si takovou kamarádku, takových je v dnešní době fakt málo. :-)

[3]: Co si budeme povídat teď je to jak ty říkáš "o hubu" všechno :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama