Jaký je dnešní svět?

16. února 2015 v 14:49 | Bambulka |  Články
Vím, že nikoho asi nebaví číst zdlouhavé články, ale chtěla bych se s vámi dnes podělit o to jak vidím dnešní svět já. Aneb jak vidím dnešní "mláděž".


Začneme od těch nejmenších

Úplná miminka se podle mě mají asi ze všech nejlíp. Nemusí nic řešit, milující rodiče se o ně starají přebalují je, oblíkají a krmí a pak spokojeně spí v postýlce nebo v kočárku a nic jím prostě nechybí.

Pak jsou tu už trošku starší "miminka"

Nejdříve asi začnu tím jak to bylo, když jsem byla malá já. Jako malá jsem měla milující rodiče, skvělou sestru, která se o mě občas starala a otravného bráchu. Vyrůstala jsem ve městě a na víkendy či prázdniny jsem jezdívala za babičkou na vesnici. Když jsem začala chodit do školy, tak jsem si každý den chodila hrát s ostatními na písek, či jen tak na hřiště. Nic mi nechybělo. Svůj první mobil jsem měla až v páté třídě a na počítač jsem mohla chodit jen, když mi to bylo dovoleno. Když mi něco rodiče zakázali pochopila jsem, že to nesmím dělat a nedělala jsem to. Byla jsem bezproblémové dítě i když jsem doma občas zlobila, ale kdo né, když byl malý? :DNo, ale teď abych se dostala k tomu co jsem chtěla říct. Podle mě dnešní "děcka" neznají nic jiného než tablety, počítače a mobily. Vyměnili hraní si na písku radši za počítačové hry. První mobily mají už klidně v první třídě a někdy se setkám s tím, že i prvňák má lepší mobil než já a to je už sakra co říct. Dneska, když rodič něco zakáže začnou se vztekat a utíkat z domů a vyvádět kdoví jaké hlouposti, ale už si neuvědomuji, že to rodiče s němi myslí dobře a právně oni (rodiče) by měli být jejich oprou a být na prvním místě kam utíkat, když je něco trápí.

14+
V dnešní době, když vidím jak čtrnáctiletá holka či kluk drží v ruce cigaretu a v druhé flašku alkoholu chce se mi až brečet a štípu se zda je to realita či jen sen, ale bohužel..
Jo jasný, každý chce být jiný a vytáhnout se před svými kamarády, ale kouřit či pít alkohol? Pokud je k tomu vede, že si myslí, že když to dělá jeden musí to dělat i druhý, aby netrhali partu, tak toto je už možná i záležitost rodičů jak si své děti vychovají. Rodiče by své děti měli vést k tomu, že nemusí mít všechno dokonalé a být dokonalí a mít všechno co mají ostatní, být prostě sami sebou a originální a nedělat ze sebe něčí kopií a žít život druhých, ale ten svůj a podle sebe!
Jsou i jiné věci čím se můžou lišit od ostatních nebo čím se můžou vytáhnout a to nemluvím jen o věcech jako je třeba oblečení či nový mobil.
Tohle opravdu nepochopím a ani nevím zda to vůbec chci chápat. A to radši nemluvím o diskotékách a podobných věcech, protože na toto opravdu už nemám slov. Když se chci bavit tak to de i bez alkoholu a cigaret a podobných věcí.

16+
To jsou už ti starší co chodí na diskotéky buď, aby se bavili a užívali si pátek a nebo, aby se bavili a získali známost na jeden večer a pak jí odkopli, jsou i vyjímky co hledají někoho na delší dobu a vydrží jím to třeba i dva roky. Co víc k tomuto tématu říct? Snad jen, že se opíjí někdy až do němoty a většinou z toho nic nemají jen menší kocovinu a velké nic v hlavně. J Ale jak jsem již psala k tomuto opravdu nemám slov.

Možná si říkáte, že tohle psala nějaká bláznivá puberťačka, která hází všechny do jednoho pytle a nic o tom neví, ale věřte mi i já jsem občas byla na nějaké té diskotéce a chodila jsem se tam s kamarádkou odreagovat od školy a někdy i od osobních problému a i nějaký ten drink jsme si daly, ale vždy jsme byli při smyslech a věděli co děláme a co chceme a vím jak to v dnešní době chodí na takových akcích a proto je už raději nevyhledávám a jsem raději doma s přítelem a nebo s kamarádkou někde na pokec. Vím, že někdo má v dospívání těžké období a nejraději by s tím sekl, ale všechno má své řešení a všechno de, když se chce, ale to neznamená, že si zajdu na diskotéku nebo si zalezu někam do kouta a opiju se do němoty a budu doufat, že ta bolet či trápení zmizí. Ano ona zmízí, ale jen na pár hodin a hned druhý den to bude zase to stejné jen s tím, že se přidá pěkná kocovinka.
Já jsem si za svůj život i když mi je pouhých 18 prošla hodně věcma a někdy to bylo opravdu peklo a vypadalo, že se z toho už snad nikdy nedostanu a že to bude trvat napořád, ale měla jsem po boku vždycky svojí nejlepší kamarádku, sestru a přítele, kteří mi dávali sílu toto těžké období překonat a vím, že za každou bouřkou a pořádným deštěm někde čeká pěkné slunečné období a všechno bude už jen hezké a nebudu si kazit den nějakými maličkostmi, které stejně zachvilí zmizí, když je budu ignorovat. Musí se bojovat až do konce a nevzdávat se při prvním zakopnutí!!


A abych tu nemluvila jen o "dětech", tak bych chtěla říct, že celý dnešní svět de tak trošku do "kytek". Víte, tím chci říct, že to co se dnes děje není ani z poloviny normální. Třeba, když to vemu podle města, kde bydlím tak se člověk pomalu bojí vyjít ven, protože to co se tu od silvestra děje není už opravdu, ale opravdu normální a každý si dělá srandu z toho, že se bojí vyjít ven, aby ho tu někdo za rohem nebodl nožem. Ale ono se není čemu divit, když se ději takové věci jaké se dějí. A nemluvím jen o našem městě, ale tak celkově. Abych pravdu řekla tak se už sama bojím chodit za tmy ven, takže raději chodím s někým po boku a když nemusím tak nejdu ani sama.. A když už sama tak se pohybuji mezi lidmi.
A to raději k tomuto tématu stačí už tak je to dost dlouhý článek. A kdo se dostal až jsem tak klobouk dolů. :)

Přeji krásný týden.
Ať vám ta škola/práce uteče rychle.
Bambulka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sanctity69 sanctity69 | Web | 16. února 2015 v 15:04 | Reagovat

Tohle je dost dobrý článek. Věk 14+ je podle mého nejhorší část dospívání:D Puberta mlátí s lidma ze strany na stranu a už ani nevědí co by kdyby.. Přiznávám se, že jsem se v některých případech poznal. Nikdy jsem se neukazoval na náměstí s cigaretou nebo alkoholem, pravda ale je, že ve 14 jsme si s kamarády zalezli do sklepa a tam rozjeli pořádnou "párty" Tehdy mi to přišlo normální, teď se na to už však dívu z jiného pohledu :D Vlastně pořádně nechápu, jak jsem se k alkoholu tehdy dostal o.o :D

2 Slečna bez tváře Slečna bez tváře | Web | 16. února 2015 v 16:37 | Reagovat

Věř mi, co se týče alkoholu a drog, tak se toho moc nezměnilo. Mladý puberťáci pili před deseti, dvaceti i třiceti lety.
Já mám hodně kamarádů, co se už několikrát hodně opili a chodí na diskotéky, někdo i hulí, někdo zkusil i něco tvrdšího a moc dobře vím důvody, proč to udělali, proto nemůžu házet všechny do jednoho pytle. Ty jsi taková slušná, proto máš plno rozumu, ale musíš na to koukat i z jiného úhlu pohledu.

Já vím, dnešní doba je hrozná, ale byli na tom i o dost hůř...

3 ellie's' - untrue.blog.cz ellie's' - untrue.blog.cz | Web | 16. února 2015 v 17:36 | Reagovat

Tak já třeba na diskotéky moc nechodím a když už tak jen posedět s kamarády na vínko ne si tam užít a pak čau. A máš pravdu, už i 13 letý holky začínájí dokonce se sexuálním životem, což jsem proti tomu :D

4 Kája Kája | Web | 18. února 2015 v 20:24 | Reagovat

Já sdílím naprosto stejné názory jako ty a to bezpodmínečně! Dnešní svět podle mě spěje... no, nebudu sprostá. :) Jsem ráda, že jsem taková jaká jsem a že patřím ještě do té "starší školy". Byla jsem slušně vychovaná, a tak to i zůstane, i když se to třeba někomu nelíbí. Vymykám se totiž naprostému dnešnímu světu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama