Triky jak se naučit látku do školy

20. října 2015 v 15:16 | Bambulka |  Rady a tipy
Zdravím,

tento článek ocení hlavně ti školou povinní. Dnes jsem si pro vás připravila článek na téma "škola", chtěla bych se s vámi podělit o pár rad, které mi pomáhají při učení. Budete potřebovat hlavně trpělivost, silné nervy a být v klidu a vdět, že všechno se dá zvládnout, když se chce a aspoň trochu se snažíte. Je dobré se látku učit aspoň den předem a věnovat tomu aspoň dvě hodiny aby jste mohli jít do školy s dobrým pocitem, že to umíte a nemuseli se ničeho bát a hlavně si věřili to je to nejdůležitější! Usmívající se1. Je dobré být v prostředí, kde máte klid, kde se cítíte dobře a máte kolem sebe uklizeno.

2. Také je dobré mít po ruce skleničku vody a jablko/ovoce na zakousnutí.

3. Mě se nejlépe učí tak, že si ze sešitu zápisky ze školy přepíšu do jiného sešitu a podtrhávám si to nejdůležitější, pak si pročtu všechny moje zápisky a znova si je přepisuji do jiného sešitu.
(Mám tedy 2 sešity jeden na přepisování zápisku ze školy, kde si podtrhávám důležité věci a druhý jen tak na ověření, že látku umím)
A pořád dokola si zápisky přepisuji a čtu. Přepisováním si hodně zapamatuji a do hlavy mi to de lépe.
Přepisování je dobrý způsob jak si také můžete ověřit, že látku umíte pokud vás nemá zrovna, kdo vyzkoušet.

5. Taky si látku zapamatuji tak, že si učivo opakuji ze spolužačkou a navzájem se doplňujeme a opravjeme. Toto dělám hodně před vyučováním nebo před testem či den dopředu.

6. Také mi pomáhá sprcha či procházka.

7. Dobře se také učí na čerstvém vzduchu a pokud není příležitost otevřete si alespoň okno, ale pozor na zimu. Smějící se

8. Já osobně se nejlépe učím večer kolem 17-18 hodiny nebo ráno před školou (+-6hodin ráno)

9. Kdyby se vám nechtělo látku přepisovat můžete si to taky stále dokola opakovat a dělat si třeba tečky u toho co umíte.. (Já to dělám např. tak, že se naučím třeba jedno slovíčko až ho umím přidám k němu další a až umím i to druhé tak si zopakuji to první, druhé a přidám třetí. atd. Tak to dělám třeba i s větami a podobně.)

10. Je dobré si taky udělat přestávku alespoň na 10minut.

11. Při učení vypnout mobil a počítač.

Jak se učíte vy?
Máte nějaké vyzkoušené triky jak si dobře látku zapamatovat?
Krasný den!
Bambulka♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Sparks Ronnie Sparks | E-mail | Web | 20. října 2015 v 16:26 | Reagovat

Já se tedy neučila doma, protože mě vždy všechno rozptýlilo :-D takže jsem se učila před hodinou :-)

2 Bambulka Bambulka | Web | 21. října 2015 v 16:08 | Reagovat

[1]: Já se taky učím před hodinou, když máme nějakou lehkou látku a je toho míň, ale když je toho víc tak si k tomu člověk prostě musí aspoň na tu hodinu denně sednout. :) :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama